تفاوت شرایط حمل محصولات پروتئینی با میوه و مرکبات

تفاوت شرایط حمل محصولات پروتئینی با شرایط حمل میوه و مرکبات

مـوضـوع

تـاریـخ

می 25, 2020

امروزه برای حمل و نقل محصولات غذایی و کشاورزی اغلب از کامیون ها و وانت های یخچال دار استفاده می شود. آنچه در این میان اهمیت دارد، تفاوت محدوده دمایی و شرایط حمل محصولات پروتئینی با تفاوت محدوده دمایی و شرایط حمل میوه و مرکبات است. به طول کلی می توان گفت برای حمل و نقل محصولات پروئینی باید از یونیت های یخچالی زیر صفر استفاده شود. این در صورتی است که برای ارسال محصولات کشاورزی مانند انواع میوه‌ ها و سبزیجات اغلب از یونیت های یخچالی بالای صفر استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم دربارۀ تفاوت های موجود در زمینۀ حمل میوه ها و سایز محصولات کشاورزی با محصولات پروتئینی گفت و گو کنیم. برای این کار شرایط ارسال هرکدام از این دو مورد را شرح داده و در نهایت به یک جمع بندی نهایی خواهیم رسید.

آشنایی با شرایط حمل میوه و مرکبات (و سایر محصولات کشاورزی)

میوه ها، سبزیجات، مرکبات و سایر محصولات کشاورزی نسبت به سرما و گرما حساسیت بالایی دارند و اگر شرایط نگهداری آن ها به شکل صحیحی رعایت نشود، سبب از دست رفتن کیفیت این محصولات می گردد. به همین خاطر است که امروزه برای نقل و انتقال محصولات کشاورزی در بیشتر موارد از کامیون های یخچالی کمک گرفته می شود. کامیون هایی که علاوه بر دارا بودن ظرفیت بالا برای انبار کردن میوه ها، می توانند تضمین خوبی برای حفظ کیفیت این محصولات نیز ارائه کنند.

حمل و نقل میوه ها و سبزیجات در فصل های مختلف سال و با توجه به شرایط آب و هوایی، دارای پیچیدگی های خاصی است. بار زدن محصولات کشاورزی طبق یک پروتکل از پیش تعیین شده صورت می گیرد. این پروتکل شامل سه مرحلۀ بار زدن محصولات، حمل و نقل محصولات و در پایان تخلیۀ محصولات است. در اغلب موارد برای نقل و انتقال محصولات کشاورزی از یونیت های یخچالی بالای صفر استفاده می شود. در این یخچال ها محدوده دمایی بین صفر تا پانزده درجۀ سانتیگراد بوده و با انجام عمل رطوبت زنی نیز سعی می شود تا کیفیت محصول حفظ شود. در ادامه به مرور فرایند حمل و نقل محصولات کشاورزی می پردازیم.

بار زدن محصولات کشاورزی در کامیون های یخچال دار

بارگیری محصولات کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است. ضربه خوردن میوه ها در هنگام بارگیری یا رعایت نشدن فشار بارگیری محصولات، می تواند در هنگام حمل بار مشکلاتی را به وجود بیاورد. نقطۀ مبدأ بارگیری محصولات کشاورزی می تواند زمین های کشاورزی و یا حتی فرودگاه ها یا بنادر کشور نیز باشد. پیش از شروع فرایند بارگییری باید طبق پروتکل بهداشتی شرایط یخچال کامیون چک شده و از سلامت و تناسب آن اطمینان حاصل شود. مهم ترین مواردی که باید چک شود، شرایط دمایی و محیطی یخچال است. برقرار نبودن این شرایط ممکن است باعث فاسد شدن محصولات در طول فرایند انتقال شده و ضرر فراوانی را به بار بیاورد. برای انتقال برخی میوه ها نیاز به شرایط دمایی خاصی وجود دارد که راننده باید پیشاپیش نسبت به این اطلاعات آگاه شود. ضمن اینکه در برخی از موارد پیش از بارگیری محصول، آن را پیش‌سرد می‌کنند تا توانایی تحمل دمای یخچال را در شرایط جدید داشته باشد. در زمان بارگیری راننده یخچال وظیفه دارد تا از سلامت محصولات بارگیری شده اطمینان حاصل کند. در طول فرایند بارگیری نیز باید دقت شود که فشار زیادی روی محصولات وارد نشده و به بهترین شکل در داخل یخچال چیده شوند.

شرایط حمل میوه و مرکبات در یونیت های یخچالی

پس از بار زدن محصولات، نوبت به انتقال آن ها از نقطۀ مبدأ به مقصد می رسد. فرایندی که همچنان باید طبق پروتکل های بهداشتی وضع شده صورت بگیرد. برای حمل برخی از میوه ها و مرکبات نیاز است که شرایط دمایی و رطوبتی خاصی لحاظ شود. میزان رطوبت مورد نیاز برای هر میوه ممکن است متفاوت باشد. برای مثال میزان رطوبت بالا برای برخی از میوه ها می تواند باعث پلاسیدگی آنها گردد. رعایت محدوده دمایی یخچال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. رانندۀ کامیون لازم است به صورت مستمر دمای محفظۀ یخچال را چک کند. ضمن اینکه اطلاع داشتن از شرایط آب و هوایی بیرون نیز می تواند در اینجا اهمیت پیدا نماید. گردش هوا نیز در داخل محفظۀ یخچال نیز از اهمیت بالای برخوردار است.

در حمل و نقل میوه و مرکبات از تزریق گاز اتیلن نیز برای تازه نگه داشتن بافت میوه ها استفاده می شود. در مسافت های طولانی اغلب محصولات را زودتر از موعد چیده و سپس به کمک تزریق گاز اتیلن فرایند رسیدگی محصول در طول مسیر انتقال تکمیل می شود.

نکتۀ دیگر اینکه گاهی چند محصول با ویژگی های متفاوت را در کنار هم انتقال می دهند. برای این کار لازم است شرایط دمایی، میزان رطوبت هوا، میزان گردش هوا، میزان دی اکسید کربن موجود رد محفظه و همچنین میزان اتیلن تزریق شده در محفظۀ یخچال طبق یک استاندارد تعریف شده، به صورت مداوم چک و تنظیم شود.

تحویل و تخلیۀ میوه‌ از یونیت های یخچالی

در زمان تخلیه نیز همانند مرحلۀ بارگیری، سلامت محصولات باید طبق شرایط استاندارد تعیین شده چک شود. برای این کار طبق قرارداد تعیین شده، نمایندۀ فروش و خریدار می توانند حضور داشته باشند. سلامت ظاهری میوه ها، وزن کلی، کیفیت محصولات و … از جمله چیزهایی است که در این مرحله کنترل شده و با مشخصات محصول در مرحلۀ بارگیری مطابقت داده می شود. در مرحلۀ تخلیله بهتر است محصول بلافاصله وارد یک محیط باز نشود. زیرا دچار شوک حرارتی شده و بر اثر این شوک ممکن است کیفیت خود را از دست بدهد.

آشنایی با شرایط حمل محصولات پروتئینی و گوشتی

مواد پروتئینی مانند گوشت سفید، گوشت قرمز، انواع ماهی ها و سایر محصولات کارخانه ای را باید تحت شرایط خاصی از مبدأ به نقطۀ مقصد انتقال داد. به طور معمول در مسافت های طولانی برای حمل و نقل محصولات پروتئینی از یونیت های یخچالی زیر صفر کمک گرفته می شود. دلیل استفاده از یخچال های زیر صفر این است که جهت جلوگیری از فساد محصولات باید آن ها را منجمد کرده و سپس انتقال داد. عمل انجماد باعث حفظ بافت مطلوب محصولات گوشتی شده و از فساد زودهنگام آن ها جلوگیری می کند. برای بارگیری محصولات پروتئینی اغلب از یک زنجیرۀ دمایی مشخص استفاده می شود. به این معنا که از پیش محصولات را منجمد کرده و عمل پیش سرمایش را انجام می دهند. عمل اجماد پیش از انبار کردن محصول هم باعث حفظ کیفیت محصول می شود و هم عمل بارگیری را راحت تر می کند. دمای مورد نیاز برای انتقال محصولات گوشتی در مسافت های طولانی اغلب بین منفی پنج تا منفی بیست و هشت درجۀ سانتیگراد است. یونیتی که برای حمل محصولات پروتئینی از آن کمک گرفته می شود، باید ظرفیت سرمایلی لازم را برای تأمین این محدوده دمایی داشته باشد.

در حمل و نقل محصولات پروتئینی و گوشتی به طور کلی سه قانون اصلی وجود دارد. این قوانین شامل موارد زیر می شود:

  • حفاظت از محصولات در برابر آلودگی های محیطی: انتقال محصولات پروتئینی لازم است که در بسته بندی های مناسبی صورت بگیرد. به شکلی که این محصولات را در برابر آلودگی های محیطی به صورت کامل محافظت کند. استفاده از فویل های آلومینیومی، پوشش های نایلونی و … از جمله راهکارهای پیشنهادی است.
  • تنظیم دما و رطوبت محفظۀ یخچال با توجه به نوع محصول: محصولات پروتئینی منبع خوبی برای رشد باکتری هستند و همین باکتری ها باعث فاسد شدن این محصولات می شوند. به همین خاطر باید پیش از بارگیری، از شرایط مورد نیاز برای نگهداری استاندارد محصول اطمینان به عمل آورد. دمای مورد نیاز محفظه برای جلوگیری از رشد باکتری ها، میزان رطوبت محیط و چگونگی گردش هوا از جمله مواردی است که باید چک و از پیش تنظیم شود.
  • کنترل دقیق عملکرد یخچال: کامیون های حمل محصولات پروتئینی به سنسورهای دما و رطوبت تجهیز می شوند. به شکلی که به صورت پیوسته دمای محفظۀ یخچال چک شده و در صورت مغایرت با اعداد مورد نظر هشدارهای لازم را به راننده اعلام می کند. کاهش بیش از اندازۀ دما یا افزایش یکبارۀ آن می تواند باعش کاهش کیفیت محصول یا فاسد شدن آن گردد.

در حمل و نقل محصولات پروتئینی لازم است برخی نکات دیگر را نیز رعایت کرد. از جمله اینکه کامیون ها یا وانت های یخچالی مخصوص این کار را نباید برای دیگر مصارف مورد استفاده قرار داد. یا در صورت استفاده لازم است طبق شرایط استاندارد عمل شست و شوی محفظۀ یخچال انجام شود.

نکتۀ دیگر اهمیت ایمنی محفظۀ یخچال است. باید از ورود هرگونه آلودگی به درون محفظۀ یخچال جلوگیری شود. برای این کار راننده خودرو باید جلوی ورود افراد متفرقه را به داخل کامیون بگیرد و در طول زمان بارگیری یا تخلیه اطمینان حاصل کند که این عمل طبق شرایط استاندارد انجام می شود.

در حمل و نقل محصولات پروتئینی در مسافت های کوتاه ممکن است از یخچال های بالای صفر نیز استفاده شود. در این گونه از موارد هدف حفظ بافت تازۀ محصول است. برای مثال در انتقال مرغ یا گاو و گوسفندهای تازه زبح شده از این کامیون های سردخانه ای استفاده می شود.

آخرین نکته در حمل و نقل محصولات پروتئینی اهمیت بسته بندی محصول است. یک بسته بندی مناسب چند ویژگی مهم دارد. از جمله اینکه جلوی هدررفت محصول را در هنگام بارگیری و تخلیه می گیرد. همچنین کمک می کند تا کیفیت محصول در طول زمان انتقال حفظ شده و عمر مفید آن را افزایش می دهد. به علاوه از ورود آلودگی های محیطی و آفات به داخل بافت محصول جلوگیری کرده و سلامت آن را تضمین می کند.

جمع بندی

همین طور که در مقالۀ بالا توضیح داده شد، تفاوت های عمده ای در حمل و نقل محصولات پروتئینی و محصولات کشاورزی و به خصوص انواع میوه و مرکبات وجود دارد. از جمله اینکه اغلب برای انتقال محصولات کشاورزی از یونیت های سردخانه ای بالای صفر استفاده می شود. در صورتی که برای حمل و نقل محصولات پروتئینی نیاز به یونیت های سرخانه ای زیر صفر خواهید داشت.

همچنین شرایط دمایی، میزان رطوبت داخل محفظه، چگونگی گردش هوا و … از جمله مواردی است که بسته به نوع محصول متفاوت بوده و باید مطابق با محصول مربوطه تنظیم شود. نکتۀ دیگر تزریق اتیلن به داخل یخچال های حمل و نقل میوه و مرکبات است. اتیلن گازی است که باعث رسیدگی و تازگی محصولات کشاورزی می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط خرید محصولات امگا می‌توانید با شماره تلفن ۵۶۲۳۱۰۰۲-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام اومگا از آخرین اخبار و رویدادها نیز مطلع شوید.

بیـشتــر بـخـوانـیــــد

مطالب و مقالات مشابه در وبسایت امگا

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email