یخچال وانت - راهنمای خرید یخچال وانت پراید و وانت پیکان

یخچال وانت | راهنمای خرید یخچال وانت

مـوضـوع

تـاریـخ

اکتبر 1, 2020

اگر در سطح شهر تردد کنید، روزانه ممکن است دو سه بار با وانت های یخچالی روبرو شوید. از این وانت های یخچالی برای حمل محصولات متفاوتی کمک گرفته می شود. از حمل و نقل محصولات گوشتی و پروتئینی گرفته تا حمل محصولات دارویی و محصولات لبنی. با توجه به گستردگی استفاده و کاربرد وانت های یخچالی، به خصوص در محیط های شهری، این سوال پیش می آید که یک یخچال وانت مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و چطور رانندگان این وسیلۀ نقلیه می توانند بهترین یخچال ممکن را برای خودروی خود خریداری کنند؟ در این مقاله قصد داریم دربارۀ همین موضوع گفت و گو کنیم.

آشنایی با وانت های یخچالی و کاربردهای آن

امروزه برای جابه‌جایی بسیاری از محصولات از یخچال های حمل و نقل استفاده می شود. این محصولات شامل محصولات دارویی، محصولات پروتئینی، محصولات گوشتی، محصولات لبنی و … می شود. حمل و نقل این محصولات شامل دو مرحلۀ کلی است. در مرحلۀ اول این محصولات باید از درب کارخانه بارگیری شده و به مراکز پخش ارسال شود. و در مرحلۀ دوم نوبت به پخش محصولات در محیط های شهری می رسد. البته پخش محصولات برخی از کارگاه ها و تولیدی های کوچک تنها به همان مرحلۀ دوم محدود می شود.

در مرحلۀ اول معمولاً از یخچال های کامیونی استفاده می شود. این یخچال ها گنجایش بالایی دارند و برای رساندن محصولات از درب کارخانه تا مراکز پخش مناسب است. اما وقتی صحبت از پخش محصولات در محیط های شهری می شود، لازم است از خودروهای کوچکتری مثل وانت، نیسان و مواردی از این دست کمک گرفت.

به همین خاطر است که شرکت های تولید کننده یخچال‌های حمل و نقلی امروزه به سراغ تولید و طراحی یخچال وانت نیز رفته‌ اند. از طرفی گسترش تجارت در این حوزه سبب شده تا دارندگان این خودروها نیز به فکر تجهیز خودروی خود با یخچال های حمل و نقلی بیفتند. دارندگان یخچال وانت به راحتی می توانند وارد بازارکاری شوند که جنبۀ رقابت در آن کمتر از دیگر حوزه هاست و امنیت شغلی در آن با تضمین بیشتری روبرو است.

راهنمای انتخاب بهترین یخچال وانت

تا اینجا از کاربرد وانت های یخچال دار و بازار کار آن صحبت کردیم. اما سؤال اصلی اینجاست که چطور و از کجا می توانیم یک یخچال وانت مناسب پیدا کنیم؟ و این یخچال انتخابی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ در ادامه قصد داریم در سه زیرموضوع به این مسئله بپردازیم.

یک: تناسب یخچال وانت با نوع محصولی که قصد جابه‌جایی آن را دارید

یخچال های حمل و نقلی به طور کلی به دو شکل زیر صفری و بالای صفری تولید می شوند. یخچال های زیر صفر بیشتر برای حمل محصولات منجمد مورد استفاده قرار می گیرد؛ و کاربرد یخچال های بالای صفر برای محصولاتی است که حساسیت بیشتری نسبت به تغییر دما دارند. برای مثال جهت حمل گوشت یخ زده یا بستنی لازم است از یخچال وانت زیر صفر کمک بگیرید. اما برای حمل محصولات دارویی یا گیاهی یخچال بالای صفر گزینۀ مطلوب تری است.

دو: توان عملکردی و کیفیت ساخت یخچال

گستردگی بازار کار تولید یخچال های حمل و نقل سبب شده تا برندهای زیادی به سراغ تولید این محصولات بروند. اما فراموش نکنید که ساخت یخچال وانت یک صنعت پیشرفته و علمی است؛ و نیاز به دانش بالایی دارد. پس اگر برای وانت خود قصد خرید یخچال دارید، بهتر است از قبل با گزینه های در دسترس بیشتر آشنا شوید. کیفیت ساخت آنها را امتحان کنید و با کمی پرس و جوی بیشتر تحقیقات خود را کامل کنید.

نکتۀ دیگر توان عملکردی این یخچال هاست. توان یخچال پارامتری است که می توانید به کمک آن محصولات متنوع را با هم قیاس کنید. به علاوه اینکه در برخی از مواقع، برای حمل محصولات خاص نیاز است که از یخچال هایی با توان عملکردی بالاتر و متناسب با آن محصول استفاده شود.

سه: راحتی کار با یخچال وانت

مهم ترین بخش در یخچال های حمل و نقلی سیستم کنترلی آن است. این سیستم کنترلی در اتاق خودرو نصب می شود؛ و راننده وظیفه دارد به کمک آن عملکرد یخچال را پیوسته کنترل کند. به علاوه اعمال تنظیمات مربوط به یخچال نیز به کمک همین دستگاه کنترل انجام می شود.

کیفیت عملکردی این سیستم کنترلی و راحتی کار با آن سومین فاکتوری است که در هنگام خرید یخچال وانت، باید روی آن وسواس بیشتری خرج کنید.

جمع بندی

امروزه برای حمل محصولات گوشتی، لبنی، دارویی و … از یخچال های حمل و نقلی استفاده می شود. باتوجه به اینکه در محیط های شهری امکان حمل و نقل با کامیون وجود ندارد، استفاده از وانت های یخچال‌دار بهترین گزیه برای چنین مواقعی است. یخچال وانت سازوکاری مشابه یخچال های کامیونی دارد. با این تفاوت که برای محیط های شهری طراحی و ساخته شده است. برای خرید یک یخچال مناسب باید فاکتورهای مشخصی را در نظر بگیرید. از این جمله می توانیم به کیفیت ساخت، سیستم کنترلی یخچال و تناسب آن با نوع محصول مورد نظر اشاره کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط خرید محصولات امگا می‌توانید با شماره تلفن ۵۶۲۳۱۰۰۲-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام امگا از آخرین اخبار و رویدادها نیز مطلع شوید.

بیـشتــر بـخـوانـیــــد

مطالب و مقالات مشابه در وبسایت امگا

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email