یخچال نیسان - راهنمای خرید یخچال نیسان

یخچال نیسان | راهنمای انتخاب یخچال وانت نیسان

مـوضـوع

تـاریـخ

اکتبر 15, 2020

برای جابه‌جایی محصولاتی که حساسیت بیشتری نسبت به دما دارند، باید از یخچال ‌های حمل و نقل کمک گرفت. این یخچال ها در اندازه های متفاوت و برای کاربردهای متفاوتی طراحی و تولید می شوند. یخچال های کامیونی با اندازه های بزرگ برای حمل و نقل بین شهری و یخچال های کوچک تر که اصطلاحاً وانتی یا یخچال نیسانی خوانده می شوند، برای حمل و نقل درون شهری مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم دربارۀ یخچال نیسان صحبت کنیم و به نکاتی بپردازیم که به هنگام خرید این یخچال ها باید نسبت به آن با حساسیت بیشتری عمل کنید.

یخچال نیسان – از کجا آمده و به چه کاری می آید؟

سیستم حمل و نقل شهری به نحوی است که ورود کامیونت های باری به آن ممنوع است. از طرفی استفاده از کامیونت ها نیز جهت حمل و نقل محصولات در سطح شهری اغلب مشکل ساز می شود. مسئلۀ دیگر نیز به شهرهای کوچکتر بر می گردد. طبیعتاً میزان مصرف محصولات غذایی و دارویی در شهرهای کوچک کمتر است. همۀ این چند مورد باعث شده تا در کنار کامیون ها و کامیونت های یخچالی به وانت های یخچالی نیز نیاز باشد.

مهمترین کاربرد نیسان یا وانت یخچالی حمل و نقل محصولات غذایی و دارویی در سطح شهر است. محصولاتی مانند لبنیات، گوشت و مواد پروتئینی، بستنی، برخی از محصولات گیاهی خاص و …؛ که نسبت به تغییرات دمایی حساسیت بیشتری دارند و خیلی زود فاسد شده یا کیفیت اولیۀ خود را از دست می دهند.

کاربرد دیگر یخچال نیسان در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی کوچکتر است. استفاده از کامیون های یخچالی بزرگ برای این کارگاه های کوچک خیلی صرفۀ اقتصادی ندارد؛ اما به کارگیری وانت نیسان خیلی هزینۀ زیادی در برنخواهد داشت.

راهنمای انتخاب بهترین یخچال برای نیسان

با توجه به کاربرد یخچال نیسان یا بهتر است بگوییم یخچال وانت، بسیاری از تولیدکننده‌ ها به سراغ تهجیز ناوگان حمل و نقلی خود رفته‌اند. در کنار این تولید کنندگان بزرگ، برخی از دارندگان این خودروها نیز به صورت مستقل به فکر تجهیز خودروی خود با یخچال های حمل و نقل افتاده‌اند. با توجه به بازار خوب حمل این محصولات، به نظر سرمایه گذاری بر روی تجهیز وانت با یخچال یک سرمایه گذاری مطمئن می آید.

مسئله اما اینجاست که امروزه صنعت تولید حمل و نقل به صنعتی پیچیده بدل شده است؛ که همین نکته کار انتخاب یک یخچال مناسب را برای خریداران سخت می کند. در ادامه به مواردی خواهیم پرداخت که در این مسیر کمک رسان شما خواهد بود.

آشنایی با نوع یخچال حمل و نقل:

قبل از اینکه به سراغ انتخاب یخچال نیسان بروید، بهتر است یک آشنایی نسبی با انواع یخچال حمل و نقل و کارایی آن داشته باشید. برای آشنایی با این مبحث می توانید مقالۀ «یخچال کامیون ها : تفاوت های عملکردی انواع تبرید حمل و نقل» را مطالعه کنید.

در نظر گرفتن ظرفیت اسمی خودرو در هنگام خرید یخچال

دومین نکته در خرید یخچال مناسب در نظر گرفتن ظرفیت بارگیری آن است. وانت های موجود در بازار هرکدام ظرفیت حمل بار مشخصی دارند. از طرفی اتاقک یخچال و تجهیزات آن نیز وزنی را به خودرو اضافه می کند. پس قبل از خرید محاسبه کنید که درنهایت و با نصب یخچال، ظرفیت حمل بار خودروی شما چقدر است؟ و این ظرفیت آیا با نوع محصولی که در پی جابه‌جایی آن هستید، تناسب دارد یا خیر.

در نظر گرفتن نوع محصول مورد نظر برای حمل با یخچال

نگهداری برخی از محصولات غذایی یا دارویی نیازمند شرایط محیطی خاصی است؛ که در ساخت یا خرید یخچال های حمل و نقلی باید این شرایط لحاظ شود. از طرفی بحث ایمنی یخچال نیز پیش می آید. برای مثال اگر از یخچال نیسان برای حمل داروهای خاص استفاده می کنید، لازم است به خوبی این چند مورد گفته شده را رعایت کنید.

کیفیت ساخت و عملکرد یخچال

از مهم‌ ترین مواردی که باید نسبت به آن با حساسیت بیشتری برخورد کنید، همین مسئله است. شرکت های متعددی در کار تولید یخچال حمل و نقلی هستند. بهتر است از قبل دربارۀ این شرکت ها و محصولاتشان تحقیقات لازم را داشته باشید و سپس با چشمانی باز به سراغ انتخاب نهایی خود بروید.

جمع بندی

یخچال نیسان یا یخچال وانت یکی از یخچال های حمل و نقلی است که به منظور جابه‌جایی محصولات غذایی و دارویی خاص و در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد. این یخچال ها از ظرفیت پایینتری نسبت به یخچال های کامیونی برخوردار هستند و برای محیط های شهری مناسب سازی شده اند. برای انتخاب یک یخچال وانتی مناسب باید موارد متعددی را در نظر گرفت. از کیفیت ساخت و برند محصول گرفته تا در نظر گرفتن نوع محصول و نوع یخچال حمل و نقلی.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط خرید محصولات امگا می‌توانید با شماره تلفن ۵۶۲۳۱۰۰۲-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام اومگا از آخرین اخبار و رویدادها نیز مطلع شوید.

بیـشتــر بـخـوانـیــــد

مطالب و مقالات مشابه در وبسایت امگا

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email