قیمت یخچال کامیون

قیمت یخچال کامیون – یونیت برودتی نقش مهمتری در تعیین قیمت دارد یا کانتینر؟

تـاریـخ

دسامبر 26, 2020

استفاده از یخچال کامیون برای حمل و نقل محصولات غذایی، دارویی، کشاورزی و …. امروزه به یک امر مرسوم تبدیل شده است. به نحوی که بسیاری از شرکت های تولید کننده به صورت مستقیم اقدام به راه اندازی سیستم پخش کرده‌ اند. البته در کنار این شرکت‌های بزرگ هنوز تولید کننده هایی هستند که از کامیون های اجاره‌ای و شخصی کمک می گیرند. به هرحال رونق گرفتن بازار حمل و نقل یخچالی نشان دهندۀ اهمیت خودروهای یخچالی و به خصوص کامیون ها می باشد. در این مقاله قصد داریم دربارۀ روند تعیین قیمت یخچال کامیون صحبت کنیم. و ببینیم در خرید یخچال مناسب باید چه مواردی را در نظر گرفت.

آشنایی با اجزاء یخچال کامیون

قبل از اینکه به سراغ موارد خرید یخچال کامیون برویم، بحث را با این آغاز کنیم که یک یخچال از چه اجزائی تشکیل شده است. به طور کلی می توانیم این اجزاء را در دو دسته قرار دهیم.

الف : یونیت یخچال کامیون

بخش اول یونیت یخچال است. یونیت ها کار سرماسازی و کنترل دما را در یخچال کامیون بر عهده دارند. و در حقیقت جزء مکانیکی یک یخچال به حساب می آیند. به همین خاطر اهمیت زیادی در تعیین قیمت یخچال کامیون پیدا می کند.

یونیت های سرمایشی یخچالی از دو بخش ساخته می شوند. بخش اول یونیت بیرونی است که بیرون از محفظۀ کانتینر یخچال نصب می شود. (معمولاً این بخش روی سقف کامیون سوار می شود.) و بخش دوم که یونیت داخلی است و باید آن را در داخل کانتینر یخچال نصب کرد. این دو بخش به کمک یک خط لولۀ مسی با هم مرتبط می‌شوند و کارشان خنک سازی هوای داخل کانتینر است.

ب: کانتینر یخچال کامیون

دومین بخش پر اهمیت در تعیین قیمت یخچال کامیون بخش کانتینر آن است. کانتینر در حقیقت یک محفظۀ مستطیلی بسته است که دیواره های آن از جنس عایق حرارتی ساخته می شود. طراحی کانتینر باید به نحوی باشد که از هدر رفت سرما جلوگیری کند و یک فضای عایق را به وجود بیاورد.

به طور معمول برای ساخت کانتینر یخچال از ترکیب ورقه های فولادی با مواد عایقی مانند کائوچو، فیبر، یونولیت و … استفاده می شود.

نکتۀ دیگر در ساخت کانیتر یخچال، علاوه بر عایق حرارتی بودن، نفوذ ناپذیر بودن در برابر ورود یا خروج آب است.

تعیین قیمت یخچال کامیون

با توجه به نکاتی که در بالا شرح دادیم، حالا به سراغ نکاتی می رویم که در تعیین قیمت یخچال کامیون مناسب اهمیت دارد. همین طور که گفتیم، هر یخچال از دو بخش اصلی ساخته شده است؛ که طبیعتاً در هنگام خرید باید ویژگی های این دو مورد را در نظر بگیریم. اما، سوال اینجاست که کدام یک از این دو مورد اهمیت بیشتری پیدا می کند؟ به عبارت دیگر: «در هنگام خرید یخچال کامیون انتخاب یونیت مهم تر است یا کانتینر یخچال؟»

البته هر دوی این بخش ها در تعیین قیمت یخچال کامیون اهمیت بالایی دارند. زیرا در ترکیب با هم است که وظیفۀ سرمایش را برعهده می گیرند و کارشان را به سرانجام می رسانند. با این وجود باید نکاتی را در انتخاب هر بخش در نظر بگیریم. در ادامه به مرور این نکات می پردازیم.

نکات انتخاب یونیت در تعیین قیمت یخچال کامیون

گفتیم که یونیت یخچال کار سرمایش یخچال کامیون را بر عهده دارد و در واقع جزء مکانیکی این پلتفرم به حساب می آید. به همین خاطر انتخاب یک یونیت مناسب اهمیت ویژه ای در تعیین قیمت یخچال کامیون پیدا می کند. امروزه یونیت های یخچالی در مدل های متفاوت و برندهای متعددی تولید می شوند. در این میان البته جنس های تقلبی زیادی هم در بازار موجود است. اینجاست که انتخاب یک یونیت مناسب اهمیت خودش را نشان می دهد.

نکتۀ اول اینکه یونیتی که در هنگام خرید یخچال کامیون در نظر می گیرید، باید از برند معتبری باشد. به نحوی که ضمانت نامۀ معتبری داشته و در صورت خرابی قطعات لازم برای تعمیر آن موجود باشد.

نکتۀ بعدی مربوط به تناسب ظرفیت یونیت انتخاب شده با حجم و گنجایش کانتینر یخچال است. انتخاب یونیتی بالاتر از حد ظرفیت به معنای هزینۀ بیهوده است و انتخاب یونیت پایین‌تر از حد ظرفیت هم که سرمایش کانتینر را با مشکل روبرو می کند.

نکات انتخاب کانتینر در خرید یخچال

در انتخاب کانیتنر مناسب برای یخچال کامیون دو نکتۀ اصلی را باید در نظر بگیرید. نکتۀ اول عایق بندی مناسب کانتینر و جنس ورقه های آن است. این عایق بندی شامل عایق بندی حرارتی و نفوذ ناپذیری در برابر آب می شود.

نکتۀ بعدی نیز به ایمنی کانیتینر برمی گردد. طراحی کانتینر یخچال باید به شکلی باشد که اجازۀ ورود افراد متفرقه به یخچال را ندهد. و دارای بُعد محافظتی مناسب باشد. همچنین فضای کانتینر باید به نحوی طراحی شود که بارگیری و تخلیه بار در آن به شکل مناسب و راحتی انجام شود.

برای تکمیل بحث پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ «پنج نکته کاربردی که در خرید یخچال کامیون باید به آن توجه کنیم» را نیز در ادامه بخوانید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط خرید محصولات امگا می‌توانید با شماره تلفن ۵۶۲۳۱۰۰۲-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام اومگا از آخرین اخبار و رویدادها نیز مطلع شوید.

بیـشتــر بـخـوانـیــــد

مطالب و مقالات مشابه در وبسایت امگا

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email