آیا خرید وانت یخچالی دست دوم صرفه اقتصادی دارد؟

آیا خرید وانت یخچالی دست دوم صرفه اقتصادی دارد؟

تـاریـخ

دسامبر 13, 2021

حمل و نقل یخچالی امروزه به یک بخش مهم در تجارت تبدیل شده است. به نحوی که تولید کننده های مواد غذایی، مواد دارویی، محصولات کشاورزی، سردخانه ها و غیره مجبور به استفاده از ناوگان های حمل و نقلی سرمایشی هستند. این بُعد تجاری حمل و نقل یخچالی باعث شده تا توجه افراد زیادی به آن جلب شود. در این بین سوالی که برای تولیدی های کوچک یا راننده های شخصی پیش می آید، این است که آیا استفاده از وانت یخچالی دست دوم و کامیون دست دوم برای تجهیز و نصب کابین یخچالی صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم پیرامون همین مسئله صحبت کنیم.

به چه علت تولیدی ها و رانندگان شخصی خرید وانت یخچالی دست دوم را ترجیح می دهند؟

تولیدی های کوچک و سردخانه های کوچک به خاطر محدودیت های مالی‌ای که دارند، اغلب نمی توانند اقدام به خرید خودروهای حمل و نقلی صفر کیلومتر کنند. به همین دلیل اغلب از خودروهای یخچالی اجاره ای بهره می برند و یا در بهترین حالت، به سراغ خرید وانت یخچالی دست دوم و کامیونت های دست دوم می روند؛ که به مراتب گزینه های کم هزینه ‌تر و در دسترس تری به حساب می آیند.

در نقطه‌ی مقابل این تولیدی ها، رانندگان شخصی نیز وجود دارند. کسانی که به واسطه‌ی درآمد مناسب این کار تمایل به خرید وانت یا کامیون دارند و سپس اقدام به تجهیز آن می نمایند. اما برای رانندگان شخصی نیز یک سری محدودیت های مالی ممکن است وجود داشته باشد. که در نتیجه‌ این اشخاص نیز چندان به خرید وانت یخچالی نو تمایلی نشان نمی دهند و خرید وانت های دست دوم را ترجیح می دهند.

آیا خرید وانت یخچالی دست دوم صرفه اقتصادی دارد؟

آیا خرید وانت یخچالی دست دوم به صرفه است؟

حال سوالی که پیش می آید، به صرفه بودن خرید وانت دست دوم یا نخریدن آن است. این مسئله را در دو بُعد می توانیم بررسی کنیم.

خرید یخچال وانت و تجهیز خودروی وانت

تصور کنید شما صاحب یک خودروی وانت هستید و حالا قصدتان تجهیز خودرو با یک یخچال سردخانه ای است. در این حالت اگر با کمبود بودجه روبرو باشید، می توانید به جای استفاده از یخچال های نو به سراغ خرید یخچال وانت دست دوم بروید. البته برای خرید یخچال مناسب برای وانت لازم است یک سری اصول و مبانی را به درستی رعایت کنید.

نکته‌ی اول اینکه سلامت تجهیزات سرمایشی یخچال وانت را کنترل نمایید. مهم ترین بخش در یخچال های حمل و نقلی بخش کمپرسور و تجهیزات برودتی آن است؛ که در صورت خرابی می تواند روی عملکرد کلی خودرو اثر نامطلوب بگذارد.

نکته‌ی دوم مربوط به سلامت دیواره ‌های کانتینر یخچال است. در خرید وانت یخچالی دست دوم، اگر این دیواره ها دچار ضرب‌ دیدگی شده و یا خوردگی شده باشد، باعث هدر رفتن دما می شود. یا اینکه عمر مفید آن پایین می آید.

با در نظر گرفتن این دو نکته می توانید اقدام به خرید یخچال دست دوم مناسب کنید

خرید وانت یخچالی دست دوم

در حالت دوم شما می توانید به طور مستقیم اقدام به خرید یک وانت یخچالی دست دوم کنید. در این صورت پیش از هر گونه اقدام به خرید، لازم است ابتدا مباحث بالا را در نظر بگیرید. به عبارتی دیگر ابتدا سلامت کلی یخچال و کانتینر یخچال را چک کنید. اما این تنها مسئله‌ی شما در این حالت نیست. فاز دوم بررسی ها مربوط به خود خودروی وانت است. با توجه به اینکه خودروهای حمل و نقلی برای جابجایی مواد حساس به دما مورد استفاده قرار می گیرند؛ سلامت آنها باید در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد و در طول جابجایی ها دچار مشکل و خرابی نشود. با این حساب قبل از هرچیزی باید سلامت خودرو را نیز از نظر موتوری، شاسی، سیستم برق رسانی و غیره بررسی کنید.

برای اینکه به قطعیت مناسبی نسبت به این مباحث دست یابید، بهتر است برای هر بخش نظر یک کارشناس خبره را نیز جویا شوید. در این صورت است که می توانید با قطعیت تمام اقدام به خرید وانت یخچالی دست دوم کنید.

اما در صورتی که نسبت به هرکدام از موارد گفته شده دچار تردید هستید، بهتر است قید خرید این خودرو یا یخچال را بزنید و به سراغ گزینه های دیگری بروید.

برای تکمیل بحث پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ «راهنمای خرید یخچال دست دوم سالم برای کامیون شش تن» را نیز در ادامه بخوانید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط خرید محصولات امگا می‌توانید با شماره تلفن ۵۶۲۳۱۰۰۲-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام اومگا از آخرین اخبار و رویدادها نیز مطلع شوید.

بیـشتــر بـخـوانـیــــد

مطالب و مقالات مشابه در وبسایت امگا

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email